Rize-Oğulları İş Kazasında Ölen Ailenin Dramı -Hd

Rize'de, 11 yıl önce devrilen ahşap malzemelerin altında kalan oğulları İbrahim Biber'i (23) iş kazası sonucu kaybeden Nusret ve Güner Biber çifti hukuk mücadelesi veriyor. Aile, ihmali olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından 150 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilen firmanın parayı ödemediğini öne sürdü, yetkililere yardım çağrısında bulundu.rize son dakika haberleri rize son dakika rize haberleri.

İkizdere ilçesinde oturan Nusret ve Güner Biber çiftinin oğulları İbrahim, 11 yıl önce çalıştığı ahşap doğrama atölyesinde forklift aracının kaldırmaya çalıştığı yükün devrilmesi sonucu, tahtaların altında kalarak feci şekilde can verdi. Olaydan sonra açılan davada mahkeme, firmanın ihmali olduğu gerekçesiyle aileye tazminat ödenmesine karar verdi. Ancak, aile geçen sürede mahkemenin kendilerine verilmesini hükmettiği 150 bin TL'yi alamadı. Aile, 11 yılda 80 bin TL masraf ederek hukuk mücadelesi yürüttü.rize son dakika haberleri rize son dakika rize haberleri.

Oğlunu iş kazasında kaybettiğini anlatan Güner Biber, 'Oğlum mobilya işleri yapan bir iş yerinde çalışıyordu. Burada bir gün çalışırken üzerine yük devrildi. Oğlumu sigortasız çalıştırıyorlardı. Pazartesi günü kaza olmuş, pazar günü sigorta girişi yapmışlar. İş yeri sahibi üç ay boyunca yanımıza gelip, gitti 'orta yolu bulalım' dedi. Fakat kendi bulmadı. Mahkemeye gittik ve kazandık. Bu dava için 11 yılda 80 bin TL para harcadık. Hiçbir kuruş almadık. Şirketin üzerine 23 adet icra var. Bizimkisi 24'üncü icra.Ama şirket isim değiştirmiş. Bu icralara para ödememek için mallarını kaçırdı, başkasına devir etti. Cumhurbaşkanımdan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum. Acımız daha da katlanmıştır. Hem çocuğumuzu kaybettik hem de paramızı? dedi.rize son dakika haberleri rize son dakika rize haberleri.

Nusret Biber de 'Çocuğumuzu kaybettik ama suçlular hiçbir zarar görmezken biz 80 bin TL de masraf ettik. Ne yapacağımızı bilemiyorumö diyerek yardım çağrısında bulundu.rize son dakika haberleri rize son dakika rize haberleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.