Rize’de Sel Köy Yolunu Ulaşıma Kapattı

Rize’de sel köy yolunu ulaşıma kapattı
Rize’de iki gündür etkisini gösteren yağmur köy yollarını ulaşıma kapatırken, çay bahçelerini de çamur altında bırakınca çaylıklardan çamur aktı

RİZE – Rize’de önce ki günden itibaren etkisini gösteren şiddetli yağış Rize’nin bazı bölgelerinde sele sebep olurken Merkeze bağlı Pekmezli Köyünde 12 ayrı bölgede toprak kaymasına neden oldu.
2 gün boyunca aralıklarla etkili olan şiddetli yağış Rize Merkez’e bağlı Pekmezli Köyü’nde yolu ulaşıma kapattı. Köy Muhtarı Recep Yılmaz köylerinde 12 farkı bölgede sel olduğunu, can kaybının yaşanmamasının tek tesellileri olduğunu dile getirdi. Yılmaz ‘Kapalı yol olarak sadece bu yol kaldı, buraya da şimdi müdahale etmeye çalışıyoruz. Sel olan ulaşamadığımız yerlerde var. O bölgelere araç yolu olmadığından dolayı mağdur olan evlerimiz de var. Hasta olan, mağdur olan vatandaşımız yok fakat mal kaybımızı aşırı derecede var’ ifadelerini kullandı.
Çay bahçesinden çamur aktı
Köyün hemen bitişiğindeki Taşpınarköyü Köyü’nde ise çay bahçesi balçık doldu. Yağmurdan kaynaklı oluşan selden dolayı, yukarıdan gelen su çamur halinde çay bahçesinin içerisinden aktı. Çay bahçesinin sahibi İdris Taşpınar komşularının bahçesinde sel olmasından dolayı bütün toprağın su ile beraber kendi bahçesine taşındığını dile getirerek ‘Korktuk çok yağmur yağdı gerçekten. Su yolları tıkandı hep, çaylıklarımız çamur doldu’ ifadelerini kullandı. Bir başka köy sakini Ziya Taşpınar ise evlerinin önünden çok su aktığını görünce korktuklarını ve o yüzden evden çıktıklarını dile getirerek ‘Çok yağmur yağdı. Bu yoldan aşağıya dere yükseldi. Evin önüne çıktık, korkudan eve giremedim’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.