3 arkadaşın örnek davranışı

3 arkadaşın örnek davranışı

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde yaşayan Osman Karaca, Ömer Yıldız ve Ahmet Ünal, kurumaya başlayan göletteki balıkları koruma altına alarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için baraj göletine saldı.

İlçenin Kırka Mahallesi’nde yaşayan Osman Karaca, Ömer Yıldız ve Ahmet Ünal, mahalle yakınındaki Yarbasan Köprüsü geçişi ve Kırkpınar mevkiinde çekilen ve kurumaya başlayan küçük su göletlerinde yaşamaya çalışan balıkları koruma altına aldı. Balıkları su dolu kovalara alan 3 arkadaş, baraj göletine salarak yaşamını sürdürmelerine vesile oldu.

Duyarlılıklarıyla örnek olan Karaca, Yıldız ve Ünal, avcılığın yanı sıra hayvanları korumanın da gerektiğini ifade etti. Yaptıklarıyla mahalle halkının tebrik ve teşekkürleriyle karşılandıklarını belirten Osman Karaca, “Havaların kurak gitmesi sonucu derelerimiz ve barajlarımız kurumaya başladı. Bazı balıkların telef olması nedeniyle birlikte düşündük ve “Sadece avlanmakla olmuyor korumakta lazım” dedik ve balıkları su dolu kovalara koyarak ilerideki baraj göletine bıraktık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.