Çaykur Rizespor Kadrosuna Güveniyor

Bakır, yaptığı yazılı açıklamada, geçen sezon devre arasından itibaren  kulübün gelişimi için mücadele ettiklerini ve bunu büyük oranda başardıklarını  belirtti.

Sezon öncesi hazırlık kamplarını Rize, Erzurum ve Slovenya’da  gerçekleştirdiklerine değinen Bakır, ‘Slovenya kampının tamamlanması ile  takımımız Türkiye’ye döndü. Çok verimli bir kamp dönemi geçirdik. Sezon öncesi 4  hazırlık maçı yaparak kadro yapılanmasını ve yeni transferlerin adaptasyon  sürecini test etme imkanı bulduk.’ ifadelerini kullandı.

Süper Lig’in ilk haftasında evlerinde oynayacakları Kasımpaşa maçıyla  sezona gireceklerine işaret eden Bakır, kalan sürede Rize’de salı gününden  itibaren çalışmalara devam edeceklerini aktardı.

Takıma çok önemli oyuncular katıldığına değinen Hasan Yavuz Bakır,  şunları kaydetti:

‘Dış transferde Aminu Umar, Musa Çağıran, Jaroslaw Jach, Armand  Traore, Samir Ujkani, Montassar Talbi, Çınar Tarhan, Mustafa Saymak, Ali Çamdalı,  iç transferde ise Robin Yalçın ve Braian Samudio ile sözleşme yeniledik. Takımı  tanıyan ve bir üst lige çıkmamızı sağlayan teknik direktör İbrahim Üzülmez ile  yola devam kararı aldık. Süper Lig’de birçok kulüp için geçmişten gelen  sıkıntıların baş gösterdiği hassas bir dönemde yeni transferler, iç transfer ve  teknik ekip anlaşmaları ile kulübümüz kurumsallıktan ödün vermeden kamp döneminde  kadrosunu şekillendirmeyi başarmış bulunuyor. Diğer yandan yönetim kurulumuz,  teknik ekibimiz, transfer komitemiz gece gündüz yeni transferlerin gerçekleşmesi  için koordineli bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.’

Bakır, yeni sezon formaları ve kombinelerin satışa çıktığını, bu  anlamda taraftarın gerekli ilgiyi göstermeye başladığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.