Çaykur Rizespor’da Süper Lig Sevinci

Üzülmez, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde AA muhabirine yaptığı açıklamada,  şampiyonluktan sonra kendisini ilk arayanlardan birinin Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan olduğunu ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Rize’nin çok özel bir kent olduğunu vurgulayan Üzülmez,  ‘Cumhurbaşkanımız bize her zaman inandığını söylediler. Ligin 11. haftasında  tesislerimize gelmişti. Bizlere inandığını söylemişti. Biz de çalıştık ve Allah  bize nasip etti. Alın terimizin karşılığını aldık. Çok fazla emek verdik. Biz bir  bütünüz ve aileyiz. Bu başarıyı yakaladık ve Cumhurbaşkanımızın da bizleri tebrik  etmesi, benim de unutamayacağım anlardan biriydi.’ diye konuştu.

Şehrin tesisleri ile Süper Lig’i hak ettiğini vurgulayan Üzülmez,  ‘Bizim tek isteğimiz dolu tribünlere oynamak. Rize özel bir kenttir. Bu kentin  insanları bizi fazlası ile destekleyeceklerdir.’ ifadesini kullandı.

Gelecekle ilgili önemli planları olduğuna değinen Üzülmez, ‘Rizespor  düşmemeye oynayan takım olarak algılanıyor. Ben bu algıyı yıkmaya çalışacağım.  İddialı bir kadro kurmak istiyoruz. Başkanımız ile görüşeceğiz. Gelecek ile  ilgili yol haritasını çizeceğiz. Ben istiyorum burayı. Başkanımız da bizimle  çalışmak istiyor.’ şeklinde konuştu.

Karakterli bir oyuncu grubu ile çalıştıklarını ifade eden Üzülmez,  futbolculara teşekkür etti.Muric: ‘Saygı duyulacak bir ekip olmak istiyoruz’

Vedat Muric, çok iyi bir takım bütünlüğü oluşturduklarını belirterek,  ‘İbrahim hoca, takım bütünlüğünü çok iyi sağlayan bir isim. Gençlerbirliği’nde de  birlikte çalışma şansı bulduk. İnşallah Süper Lig’de de çok daha başarılı  olacağız.’ dedi.

Çaykur Rizespor’un Süper Lig ekibi olduğunun altını çizen Muric, ‘Biz  burada misafirdik. Ziyaretimizi yaptık ve üste çıktık. İnşallah saygı duyulacak  bir ekip olmak istiyoruz. Hedeflerimiz yüksek. Rizespor formasını elbette  Avrupa’da terletmek isteriz. İnşallah ilerleyen yıllarda bu da nasip olur.’ diye  konuştu.

Öte yandan, Süper Lig’e yükselen Çaykur Rizespor’un kulüp başkanı  Hasan Kemal Yardımcı, teknik direktör İbrahim Üzülmez ve futbolcuları ziyaret  eden AA Spor Haberleri Yayın Yönetmeni Ersin Şiyhan, yeşil-mavili ekibe başarı  diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.