Galaxy Tab 2 görücüye çıktı

Galaxy Tab 2 görücüye çıktı

En büyük rakibi Apple’a karşı patent savaşında önde giden Samsung, en yeni tablet bilgisayarı Galaxy Tab 2’yi (7.0) tanıttı.

17,8 santimetre genişliğindeki tablet, Android 4.0 (Dondurmalı Sandviç) işletim sistemiyle çalışıyor ve 1GHz çift çekirdekli işlemciye sahip. Samsungun yeni tablet bilgisayarı, hem 3G hem de kablosuz bağlantı (Wi-Fi) özelliğine sahip.

Samsungun Hub hizmetleriyle piyasaya sürülecek olan yeni tablet, 17 milyondan fazla parçaya erişim sağlanabilecek Music Hub ve kitap okumak isteyeceklerin tercih edeceği Readers Hubı içerecek. Ayrıca, kullanıcıların binden fazla filmi satın alıp kiralayabilecekleri Video Hub da yeni tabletin içinde bulunacak.

YEPYENİ BİR ÖZELLİK DAHA

Galaxy Tab 2, Samsugun AllShare Play hizmetiyle piyasaya süreceği ilk ürünü olacak. AllShare Play, kullanıcıların kişisel bilgisayarlarından, Samsung akıllı telefonlardan veya üçüncü parti cloud cihazlarından tabletlerine multi medya içeriği aktarmalarını sağlayacak. Aynı işlem, evinizde olmadığınız zaman tablet bilgisayarınınızdan akıllı telefonunuza film aktarmanız gibi Samsung cihazları arasında da gerçekleştirilebiliyor.

Appleın dikkatle takip ettiği Samsungun yeni tabletine nasıl bir tepki vereceği merak konusu. Öyle ki, son iki yıl içinde Samsungun piyasaya sürdüğü neredeyse tüm tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar Apple tarafından patent hakları ihlal edildiği gerekçesiyle davalık oldu.

Samsung, rakibine aynı şekilde cevap verirken, kısa dönemde iki şirket arasındaki patent kavgasının sona ermesi beklenmiyor.Samsung, Galaxy Tab 2yi Mart ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Küresle piyasada ürünün ilk olarak İngilterede rafları süsleyeceği belirtilirken, yeni cihazın fiyat aralığı hakkında bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.