Narkotik Eğitim Tırı Rize’de

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı ‘Narkotik Eğitim Tırı’ Rize’ye geldi.

Proje kapsamında kente gelen eğitim tırını, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile öğrenciler gezdi.

Bektaş ve beraberindekilere, eğitmenler tarafından, uyuşturucu maddenin zararları hakkında bilgiler verildi.

Bektaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bağımlılık yapan her şeyin zarar verdiğini ifade ederek, ‘Bu uyuşturucu sorunuyla baş etmenin yollarını bulmamız gerekiyor. Bağımlılık. Adı üzerinde. Neyi bağlıyoruz?. İradeyi bağlıyoruz. Bağladığımızda gerçekten ortada özgür bir birey kalmamış oluyor. Biz okullar bölgesinde ve birkaç bölge de daha bu tırı konuşlandırmak istiyoruz. İstiyoruz ki söylediğimiz, duyduğumuz, okuduğumuz, yazdığımız ‘bağımlılık yapan maddeler zararlıdır’ fikrinin gerçeğini görebilmek.’ dedi.

11. sınıf öğrencisi Makbule Papaker ise öğrencilerin uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirerek, ‘Tırda uyuşturucu madde bağımlılığının zararlarını gördük. Üstelik başlayıp daha sonra bırakmış olan arkadaşların yazdıklarını da okuduk. Öğrencilerin bu yazılanlardan pay çıkarması gerekir. Kesinlikle kullanılmaması gereken bir şey. Sonuçta insan arkadaşını çok iyi seçmelidir. Bülbül güle, karga çöpe götürür.’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.