Rize AK Parti’li Yazıcı Kandil Operasyonu Türkiye’nin Gücünü Gösteriyor Hd

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki olayı lanetlediğini belirtti. Kandil’de yürütülen operasyonları da değerlendiren Yazıcı, ‘Kandille ilgili hiç kimsenin laf söyleme lüksü yok. Top yekün millet Kandil operasyonunun arkasındadır. Kandil operasyonu bir bakıma Türkiye’nin gücünü gösteriyordedi.

Seçim kampanyası için memleketi Rize’de bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kentte sahil dolgu alanında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı, vatandaşlarla bayramlaştı. Genel başkan yardımıcısı Yazıcı, bayramlaşma sonrası gazetecilere Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki olaylarla ilgili konuştu, saldırı lanetlediğini belirtti. Yazıcı, ‘Bir kampanya dönemiydi ramazanın son günlerinde acı bir olay yaşadık Şanlıurfa’da. Kınıyorum, lanetliyorum. Her insanın, bir insanı öldürmesi hiçbir zaman sebebi olamaz. Bunu bir taraftan kınarken, terör ve terörist unsurlarla ya da terör odaklarına cesaret ve dersek veren eylem ve yaklaşımlarının bir empatisini yapmak gerekir. Bu ülke hepimizin, ülkenin güvenliğinden elbette hükümet olarak sorumluyuz. Ama aynı zamanda vatandaşlar olarak da sorumluyuz. Yani edindiğimiz bilgileri güvenliği sağlama çerçevesinde paylaşım içerisinde olmalıyız. İnşallah bir daha yaşanmaz. Bu olayın asli ve manevi failleri adalete teslim ettilerö

‘KANDİLLE İLGİLİ HİÇ KİMSENİN LAF SÖYLEME LÜKSÜ YOK’

Suruç’ta yaşanan olaya benzer durumların yaşanacağına dair bir duyumun alınıp alınmadığına yönelik bir soru üzerine konuşan Yazıcı, TSK’nın Kandil’e yönelik operasyonlarını da değerlendirdi. Yazıcı, ‘Bir seçim kampanyası yürütmenin eskiden o bölgede bir takım zorlukları vardı. Ama muazzam bir güven ortamı oluşturuldu. ‘Çukur siyaseti’ dediğimiz, terör örgütünün şehirlerde bir çatışmaya, bir iç savaşa yönelik hazırlık yaptıklarının göstergesi bu. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızın bu konulardaki hassasiyeti ve duruşu, tüm güvenlik kuruluşlarımızla terör unsurlarının çukur siyaseti yerle bir edildi. Doğru iş yapılmış. Türkiye Cumhuriyeti devleti terör olaylarının vuku bulmasına değil, terör odaklarına, teröristleri belirlemek suretiyle bunları ya caydırma, caymayanları da, direnenleri de imha etme suretiyle güvenlik bandı içerisinde kararlı bir çalışma yürütülüyor. İşte Kandil operasyonu da bunun uygulaması. Kandille ilgili hiç kimsenin laf söyleme lüksü yok. Top yekün millet Kandil operasyonun arkasındadır. Kandil operasyonu bir bakıma Türkiye’nin gücünü gösteriyor. Bir bakıma da terör unsurlarına da ne denli kararlı bir mücadeleyi zirveye taşıdığımızın uygulamadırö diye konuştu.

Yazıcı, hiçbir terörist kalmayıncaya kadar bu kararlı mücadelenin süreceği mesajını da verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.