Rize Kınık Büyük Bir Eğitim Seferberliği Başlatıyoruz

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, büyük bir eğitim seferberliği başlattıklarını belirterek, ‘Güçlü Kızılay, güçlü toplum sloganıyla 2030 yılına kadar ülkemizde yoksul insanın kalmamasını hedefliyoruz. Ana okuldan lise sona kadar devam edecek büyük bir eğitim seferberliği başlatıyoruz. 18 milyon öğrenciyi güvenli yaşam kültürü çerçevesinde eğiteceğizö dedi.

Türk Kızılay Rize Şubesi’nin olağan genel kurulu, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın da katılımıyla gerçekleşti. Bahattin Karali’nin yeniden şube başkanlığına seçildiği genel kurulda, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, konuşma yaptı. Genel başkan Kınık, geçen yıl 23 milyon insana yardım ulaştırdıklarını hatırlatarak, ‘Kızılay olarak geçen sene 23 milyon insana yardım ulaştırmışız. 50’ye yakın ülkede yardım yapmışsız. Başta kendi ülkemizin ihtiyaç sahipleri olmak üzere mazlumun gözleri hep bu bayrağı aramış. Bugün Türkiye dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesidir. En zengin ülkesi olmasa da en cömert ülkedir. En fazla muhacire, mülteciye, evini barkını ölümü korkusuyla terk etmiş insanlara kapılarını açmış bir ülkedir. Türk Kızılay çatısı altında devletimizin insancıl politikalarına destek vermek için çalışıyoruz, çabalıyoruzö dedi.

‘TÜM GAYRETİ SARF EDİYORUZ’

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, yeni dönemde Kızılay’ın hedeflerini ve projelerini de açıkladı. Kınık, ‘Güçlü Kızılay, güçlü toplum sloganı ile çalışacağız. Milletimizin her bir ferdini olağanüstü durumlarda yıkılmadan ayakta kalabilecek şekilde hazırlayacağız. Elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. 2030 yılına kadar hedefimiz ülkemizde yoksul insanın kalmaması. Önce canımızı güçlendireceğiz ki cananımıza yardım edelim. Afetin zararlarından korunmak için toplumu bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ana okuldan lise sona kadar devam edecek büyük bir eğitim seferberliği başlatıyoruz. 18 milyon öğrenciyi güvenli yaşam kültürü çerçevesinde eğiteceğiz’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.