Rize Taksici, Barınakta Bulduğu 20 Bin Lirayı Sahibine Teslim Etti

Taksici, barınakta bulduğu 20 bin lirayı sahibine teslim etti

RİZE’de, taksi şoförü Kemal Kurt, çöp bidonu yanında bir poşet içerisinde bulduğu 20 bin lirayı sahibi Refik Kumbasar’a teslim etti.

Rize’de, taksi şoförü Kemal Kurt, Çiftekavak Balıkçı Barınağı’nda önceki gece çöp bidonu yanında bir poşet içerisinde 20 bin lira para buldu. Paranın sahibini arayan Kurt, balıkçı barınağı yetkililerine ulaştı. Parayı kaybeden Refik Kumbasar’ın da barınak yetkililerine ulaşması ile kaybolan para sahibini buldu. Kemal Kurt, bir araya geldiği Refik Kumbasar’a parayı teslim etti.

‘İNSANLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK’

Kemal Kurt, çöp atmaya gittiği sırada yerde bir poşet gördüğünü ve içerisinde para olduğunu fark ettiğini belirterek Parayı bulunca balıkçı barınağı yöneticilerine ulaşmaya çalıştım. Gece geç saat olduğu için kimseyi bulamadım. Sabah bir arkadaşımın vasıtasıyla ulaştık ve bir miktar para bulduğumuzu söyledik. Onlarda bazı kişileri arayıp paranın sahibine ulaştılar. Yine olsa yine aynısını yapar bulup geri veririm. Biz babamızdan, büyüklerimizden böyle gördük. İnsanlık adına bu görevimizi yaptık dedi.

‘İYİ Kİ BÖYLE İNSANLAR VAR’

Bankadan çektiği bir miktar para ile balıkçı barınağına geldiğini anlatan Refik Kumbasar da Parayı ceketimin iç cebine koydum. Mesai saati bittiği için bankaya yetiştirip, yatıramadım. Gece saat 23.00 civarlarında kayıkhaneden çıktık. Dışarıda hava çok sıcak olduğu için ceketimi çıkardım. Epeyce bir miktar para olduğu için katlamadan öylece cebime koymuştum. Ceketimi elime alırken para düşmüş. Ben paramın düştüğünün farkında değildim. Akşam eve gidip yattım, sabah da ödemelerimi yapmak için bankaya gittim. O anda cebimde para olmadığını fark ettim. Ben bulan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki böyle insanlar hala hayatımızda var. Böyle bir insanı tanıdığım için çok mutluyum diyerek Kemal Kurt’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.